укр рус
  • Головна
  • Зворотній зв'язок
  • Мапа сайту
empty:general/contacts/phone_alt
  +38(050) 419-91-92
empty:general/contacts/phone_alt
  +38(044) 281-24-05
Пошта 03680 Україна м. Київ,
вул. Волноваська 10
  • Главная
  • Обратная связь
  • Карта сайта
Телефоны:   +38(050) 419-91-92
Телефоны:   +38(044) 281-24-05
Почта 03680 Украина г. Киев,
ул. Радищева, 10
укр рус


Чари спецфарб


Чари спецфарб

Захист продукції, розширення дизайнерських можливостей, екологічність  — все це та багато іншого під силу спеціальним фарбам: захисним, термохромним, гібридним, з низькою міграцією…

Усі інновації продиктовані запитами клієнтів, а будь-які технології хороші, лише коли успішні практично. Вимоги до фарби визначаються особливостями застосування. В упаковці важливо привернути увагу споживачів цікавими ефектами, захистити продукт від підробки та не допустити його псування через міграцію компонентів фарби, перевірити справжність, попередити про неправильні умови зберігання (наприклад, контроль температурного режиму).

Для рекламної продукції важливими є презентабельний зовнішній вигляд, екологічність матеріалів та економічна доцільність їх застосування.

І, звичайно, потрібно брати до уваги рекомендації таких авторитетних організацій, як Європейська асоціація друкарських фарб (EuPIA). Зокрема, директиву щодо фарб для виробництва упаковки харчової продукції. Не намагаючись осягнути неосяжне, розглянемо кілька прикладів барвистого чаклунства.

Захисна магія

Фальсифікація продуктів - одна з найсерйозніших проблем. За деякими оцінками, виробники втрачають через підробки близько 700 млрд дол. на рік. Не дивно, що вихід зі становища шукають найкращі уми, і творці фарб тут нерідко відіграють провідну роль, закликаючи допоможе нові наукові досягнення. Вже створено безліч захисних фарб: флюоресцентних, термохромних, реактивних, магнітних та багатьох інших. Хороша захисна фарба не повинна бути вільно доступною на ринку, її постачання повинні жорстко контролюватись.

Особливо велика потреба у захисті алкогольних напоїв, консервів, тютюнових виробів, ліків, відео/аудіо, парфумерії та ін. Значення упаковки та етикетки тут є неоціненним.

На жаль, дешевої захисної фарби не існує! Якщо захист дешевий, то і фальсифікаторам буде просто його обійти.


Термохромні казки

Бажаєте здивувати покупця незвичайними візуальними ефектами? Подумайте про термохромні фарби, що змінюють колір під впливом температури. Їх можна використовувати на упаковці в рекламних цілях для посилення привабливості товару. Ними друкують елементи захисту від підробок або сигналізують про порушення температурного режиму зберігання продукту.

Основні кольори - жовтий, помаранчевий, червоний, рожевий, пурпуровий, синій, бірюзовий, зелений, коричневий, чорний, що виявляються при охолодженні/нагріванні до певної температури або тьмяніють до безбарвного. Для кожного кольору кілька діапазонів прояву фарби за температури від -15 до + 60°С.

Для термохромних фарб застосовні традиційні та УФ-способи закріплення, а складаються з мікрокапсул, розмір яких змінюється від 5 до 30 нм залежно від способу друку. Структура пігментів досить груба, тому краще уникати сюжетів із великою площею, а штрихові зображення краще друкувати невеликого розміру.

Щоб нанести термохромну фарбу на матеріал, що не поглинає, його поверхню грунтують фолієвими білилами. Вона не відрізняється механічною міцністю та хімічною стійкістю, тому її рекомендується покривати лаком.

Оскільки її інтенсивність нижча, ніж у звичайних, під час друку необхідно наносити шар максимальної товщини. Для її збільшення можна друкувати кілька прогонів. Додають допоміжні речовини у фарбу дуже обережно, оскільки це може призвести до втрати її властивостей.

Офсетний спосіб друку термохромними фарбами через недостатню товщину барвистого шару дає слабку насиченість на відбитку. При трафаретному та флексографському способах можливі більш насичені криючі відтінки.


Майже алхімія

Хоча достовірних даних про існування філософського каменю немає, вважається, що алхіміки могли з його допомогою одержати благородні метали. Для досягнення дизайнерських ефектів з металевим блиском краще взяти спеціальні фарби або технології, що доповнюють друк тріадними фарбами.

Привабливий металізований ефект дають металізовані фарби Eckart

 

 

Як показали виробничі випробування, лише спеціалізовані сертифіковані фарби дозволяють отримати особливо чисті кольори та чітку градацію зображення, стійкість барвистих відбитків.


У своїй програмі постачання фірма ECKART Werke пропонує споживачам величезний асортимент товарів, що включає:

  • металізовані фарби для офсетного друку (для листового та рольового друку, фарби УФ сушіння, термохромні фарби)
  • металізовані водно-дисперсійні лаки
  • металізовані лаки УФ сушки
  • пігменти для глибокого друку та металізовані фарби для шпалерної промисловості, пігменти для бронзування, металізовані фарби для текстильної промисловості.

Але сучасні «алхіміки» на цьому не зупинилися… Petzold Concept пропонує систему ECP (Exact Colour Print) для отримання фарб зі спецефектами та металізованими відтінками. Вона дозволяє досягти відмінних візуальних ефектів при друку в 5, а іноді і всього в 4 фарби - за рахунок більш високої щільності друку. За допомогою ECP можна створити чотири типи барвистих серій: яскраві кольори, ніжні (пастельні), металізовані тони, перламутрові ефекти. Зараз ECP включає приблизно 4500 кольорів, але система розвивається та має величезний потенціал. Металізовані та перламутрові ефекти виходять при використанні срібної та золотої фарб. І що найважливіше, золоті тони можуть бути відтворені за допомогою тріади та срібла. Завдяки кольоровим каталогам, ECP дозволяє досягти передбачуваного відтворення описаних у системі кольорів. При цьому спеціальні компенсаційні криві забезпечують нормальне відтворення сюжетів із відомими кольорами на тому ж відбитку, де друкуються спеціальні кольори.

Гібридні чари

Гібридна технологія, що поєднує швидкість закріплення УФ-друку з простотою втілення традиційної, застосовується при друкуванні упаковки та рекламної продукції - все залежить від фантазії замовника та дизайнерів.

До гібридних фарб входять друковані на основі мінеральних масел (традиційні) з незначною (не більше 20-25%) частиною друкованих УФ-затвердіння. Вони висихають як оксидативно (окисляючись), і під впливом УФ-випромінювання.

Технологія проста. Фарби наносяться на матеріал, що запечатується, як звичайні. Після останньої друкованої секції розташовується сушильний пристрій (проміжне сушіння), потім наноситься УФ-лак і проводиться остаточне сушіння готової продукції в пристрої з УФ-випромінювачем. Гібридні в порівнянні з чистими УФ-фарбами економлять електроенергію за рахунок зниження витрат на сушіння.

Гібридні мають переваги УФ-фарб:

  • висихають без противідмарного засобу;
  • лак не може змішатись із фарбою;
  • провали лаку на готовій продукції практично відсутні і безпосередньо після лакування, і через заданий час.

Гібридні мають всі позитивні властивості фарб на основі мінеральних масел:

  • менш агресивні та менш токсичні;
  • не викликають або викликають лише незначне набухання валиків;
  • вимагають менш агресивних засобів для змивання.

Чудеса низької міграції

Матеріали, друкарські фарби та лаки для харчової упаковки не повинні містити речовин, які можуть бути перенесені на товар усередині упаковки у кількості, що перевищує встановлені законом чи стандартами норми.

Обійдемося без магії!

Колись для захисту продукції та реалізації незвичайних ефектів поліграфістам доводилося вдаватися до дорогих експериментів. І успіх не був гарантований — якщо тільки технологи та друкарі не були «трохи чарівниками». Тепер життя стало набагато простіше - асортимент розробників фарб гарантує наявність спеціального продукту, що на 100% відповідає вашому завданню. Все з науки — ніякої магії!


Книга барвистих «чарів»

  • Металізовані (що мають «металевий» блиск)
  • УФ-випромінюванні, що світяться: флюоресцентні та біофлюоресцентні (світяться в довгохвильовому та короткохвильовому УФ-спектрах)
  • Фотохромні (видні в УФ-випромінюванні)
  • Реактивні (прання гумкою, хімреактивами, що змиваються)
  • Хромотропні (які змінюють колір в УФ-випромінюванні)
  • Термохромні (які змінюють колір під впливом температури)
  • Сублімаційні (здатні до термоперенесення на різні матеріали - тканина, метал, дерево, пластик)
  • Симпатичні (які використовуються для створення ефекту водяних знаків)
  • Фосфоресцентні (що мають тривалу люмінісценцію — світіння після видалення стимулюючого джерела)
  • Іридисцентні (що створюють невидиме зображення при перегляді під звичайним кутом зору і набувають перламутрово-райдужного відтінку при його зміні)
  • Мігруючі (проникають у папір і проявляються на зворотному боці в сильно пом'якшеному червоному, зеленому або синьому кольорах)
  • Магнітні (які мають магнітні властивості за рахунок феромагнітних компонентів; діагностуються за допомогою спеціальних детекторів)
  • Метамерні (дві однобарвні фарби, що виявляють контрастні властивості по відношенню до інфрачервоного випромінювання: «прозора» та «непрозора»)
  • Оптично змінні або кольорозмінні OVI (Optically Variable Ink; змінюють колір залежно від кута освітлення та розглядання)
  • Антистокс (проявляють антистоксову люмінесценцію під впливом спецприладу)



    Дивіться також: пігменти Volor, поліграфічні фарби

     

 

Автор - Анна Баранова
Джерело - 
http://publish.ru