Проявник для аналогових пластин
IMAF К1+9
Найпоширеніший проявник офсетних пластин imaf 1+9 розлучається водою у співвідношенні 1:9, тобто з 1 л концентрату виходять 10 л робочого розчину. Температура проявника 18–22 °С. Чим вища температура, тим коротший час прояву, проте надто висока температура веде до активного окислення розчину та погіршення його робочих властивостей.
При роботі вручну необхідна кількість розчину (200-300 мл на 1 кв. м) наливається на пластину і рівномірно розподіляється тампоном, а через 20-30 с видаляється за допомогою гумового ракелю. Іноді доводиться повторювати цей процес. Після прояву пластину слід з обох боків промити водою.
При автоматичному прояві в процесорі слід дотримуватися швидкості проводки 70-80 см на хвилину. Для підкріплюючого розчину використовується той самий розчин проявника, але концентрованіший: так, проявник K1+9 розводиться водою в пропорції 1:6. Витрата підкріплювального розчину 40-50 мл на 1 кв. Проявник, залитий у процесор, зберігає робочі властивості протягом 12-15 днів, після чого розчин потрібно злити, а в промитий процесор залити свіжий проявник.